

| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 22 µF |
| Voltage Rating (DC) | 6.3 V |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 years ago) |
| Schedule B | 8532210050 |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 2 years ago) |
| Type | Molded |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 2.5 Ω |
| Tolerance | 10 % |
| Height - Seated (Max) | 1.8 mm |
| Voltage Rating | 6.3 V |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Life (Hours) | 2000 Hours |
| Features | General Purpose |
Stock: 5933
Distributors
pcbx
Unit Price$0.25648
Ext.Price$0.25648
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.25648 | $0.25648 |
| 10 | $0.15517 | $1.55170 |
| 50 | $0.11512 | $5.75600 |
| 100 | $0.10280 | $10.28000 |
| 500 | $0.08196 | $40.98000 |
| 1000 | $0.07555 | $75.55000 |
